/ / بلاگ
باربری شرق تهران

یکی از بزرگترین دردسر های اسباب کشی،فهمیدن این است که چگونه بایدان همه لباس را درکمد و صندوقتان قرار دهید.
البته مسئله ی اصلی این است که چگونه لباس ها را بدون اینکه چروک شوند بسته بندی کرده و به مقصد برسانید،چگونه مطمئن شوید که لباسها تمیز میمانند و چگونه لباس ها را در هنگام اسباب کشی سازماندهی کرده و سالم نگه دارید.این موضوع ممکن است برای افرادی که از یک شرکت باربری شرق تهران مانند ما کمک میگیرند مشکل بزرگی نباشد چون ما اینکار رابه اسانی برای انها انجام میدهیم!
اما اگرخودتان بخواهید این کار را انجام دهید،راه هایی برای بسته بندی بهتر لباس ها وجود دارد.
در این مقاله چند نکته و توصیه قرار داده ایم که به شما کمک میکند تا لباسها را طوری بسته بندی کنید که درطول اسباب کشی به همان اندازه ی اول صاف و بدون چروک بمانند.
آ.لباس مورد نظر خود را انتخاب کنید:
اگر میخواهید رازسالم نگه داشتن لباس هارا در هنگام جابجایی بدانید،باید به سادگی لباسهایتان را قبل از روزحرکت مرتب کنید.اینکار می توانددروقت وپول شما صرفه جویی کند،ایانمی دانید که کدام یک از لباس هاخاص است تا بران اساس انها رامرتب کنید؟

1.لباس هایی را که لازم ندارید بسته بندی نکنید ابتدا از شر موارد زیر خلاص شوید:
اگر میخواهید به جایی باشرایط آب و هوایی متفاوت یا از کشوری به کشور دیگر،بروید فقط لباسهای مورد نیازتان رابردارید.

  • لباسهایی که از مد افتاده است،
  • لباسهایی که برای شما یافرزندتان کوچک شده و اندازه نیست،
  • لباسهایی که زیاد پوشیده شده یا پاره شده اند.
  • لباسهایی که با سبک شما سازگار نیستند و هرگز نپوشیده اید.

بالباس های اضافه چکار میکنید؟
میتواتید انها را در گاراژ یا بصورت انلاین بفروشید (در صورتی اینکار را بکنید که سود ان ارزش وقت صرف کردن را داشته باشد). اگر لباسها هنوز جذاب است و انها را نمیخواهید میتوانید به موسسه خیریه اهدا کنید.
مخصوصا اگر لباسها پاره شده یا آسیب دیده باشند انهارا از رده خارج کرده و دور بیاندازید. (ممکن است بخواهید برخی از این لباس ها رانگه دارید،با این حال، اگر میخواهیداز این لباسهادر موارد دیگر در طول حرکت استفاده کنید،ادامه ی مقاله را بخوانید.)

2.لباس هایی که میخواهید در مسیربپوشید را انتخاب کنید.
لباسهایی که میخواهید در مسیر بپوشید را کنار بگذارید.این لباس ها باید راحت باشند همچنین در انتخاب لباسها آب و هوا را در نظر بگیرند.اگر ممکن است اب و هوا بطور غیرمنتظره تغییر کند مثلا باران بگیرد لباسهای لازم را در دست نگه دارید.همچنین برای شب اول که درخانه جدید میگذرانید،حوله،لباس زیرولباس خواب را برای دوش گرفتن و استراحت کنار بگذارید.ممکن است یک یا دو روز طول بکشد تالوازم مورد نیاز خود رابه خانه جدید منتقل کنید،بنابراین لباسهای بیشتری کنار بگذراید.
ب.لباس خود را برای اسباب کشی گروه بندی کنید.
این گروه بندی به شما کمک می کند تا لباس های خاصی که ممکن است پس از اسباب کشی نیاز داشته باشید را به راحتی پیدا کنید.همچنین به شما کمک خواهدکرد تا بدانید چطور لباس خود را بدون اینکه چروک شودبسته بندی کنید.اگر این کار زیادی است،می توانید همه اینها را باعجله بسته بندی کنید.

مطمئن شوید که لباسها را باتوجه به نوع ان مرتب کنید:
مواد.پارچه های طبیعی و پنبه می توانند چروک شوند و شما ممکن است بعد از اسباب کشی آنها را اتو کنید.اگر شما نمی خواهید خط اتوی لباسها خراب شود، آنها راروی چوب لباسی اویزان کنید و روی ان کاور بکشید.در عین حال،لباس های پشمی فضای بیشتری اشغال میکنندوممکن است برای بسته بندی انها به چند جعبه اضافی نیاز داشته باشید. لباس های پلی استرومصنوعی را می توانید در جعبه بچپانید این لباسها به راحتی چروک نمیشوند.هر کدام از لباس های دیگر را تا بزنید و انها را بالای لباسهای دیگر قرار دهید.
فصل.این به شما در پیدا کردن و باز کردن تمام لباس هایی که ممکن است نیاز داشته باشید،کمک میکندولباس های تابستانی را هنگامی که خارج از منزل برف میبارد نادیده بگیرید.
اندازه.اقلام کوچک رامی توانیددر یک جعبه بگذاریدو لباس های بلند را درجعبه ی دیگری بگذارید.در صورتی که همه ی لباسها را باهم دریک جعبه میگذارید،مطمئن شوید روی هرکدام را با دقت برچسب بزنید.
نیاز داشتن.اگر می خواهید لباس های راحتی را به اسانی پیدا کنید،آنها را کنار لباس های رسمی قرار دهید نیازی نیست که فورا آنها را پیدا کنید. شما می توانیداینکارراقبل از حرکت خود انجام دهید تا در وقت شما صرفه جویی شود.
ج.لباسهایتان را فشرده سازی کنید.
چند ترفند وجود دارد که می توانید در بسته بندی لباس ها بکار ببرید تا چروک نشود:

1.کمد لباس را خالی نكنید -همانطور که هست جابجا کنید.
اگر اقلام سبکتری، مانند جوراب و لباس زیر،در کمدتان داریدممکن است بدون خالی کردن ان بتوانید کمد را جابجا کنید.اول باما (یا هرشرکت باربری شرق تهران که با ان قرارداد میبندید) مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که کمد با محتویات داخل ان جابجا میشود یا نه.
یک ایده،اگرمی توانید کمد را بامحتویات درون ان جابجا کنید،پاکت های خالی، حوله و لباس خواب را در هر کشو بگذارید،به این ترتیب می دانید زمانی که به خانه جدید رسیدید میتوانید به راحتی به لباسها دسترسی پیدا کنید.
اگر در همان شهراز محله ای به محله ی دیگر اسباب کشی میکنید بهترین کار همین است که کمدرا با لباسها جابجا کنید.مطمئن شوید که کمد را با کش محکم ببندید.

2.لباس ها راروی رخت اویز کمد اویزان کنید.
این کمد هاقدی وبلند هستند که میله ای حلقوی در قسمت سقف دارندو برای اطمینان از اینکه لباس های شما چروکیده نشوند و از گرد و غباردر امان بمانند،عالی هستند.استفاده از این کمدها نیز اسان است:شمامیتوانید به راحتی لباس های خودرا از میله ی فلزی کمد اویزان کنید.این تنها راهی است که میتوانید مطمئن شوید که لباس هایتان هنگام اسباب کشی چروک نمیشوند البته هزینه ی ان بیشتراست.

3. استفاده از چمدان ها
اگرمیخواهید چمدان هایا کیف های مسافرتی را به خانه جدیدتان منتقل کنید،در نظر بگیرید که میتوانید لباسهارا دران بگذارید و به خانه ی جدید منتقل کنید.بهتراست از چمدانها برای حمل لوازم گران تر و ظریف تر استفاده کنید.مشکل اصلی این است که ممکن است بخواهید از بعضی چمدان ها مانندچمدان های چرخدار برای جابجایی لوازم سنگین تر مانند کتاب ها استفاده کنید.بنابراین بهتراست در مورد نوع استفاده از چمدان خوب فکر کنید.

4.بسته بندی لباس درپلاستیک زباله و یاکیسه های خالی
از کیسه های زباله می توانید برای بسته بندی لباس ها و جلوگیری از کثیف شدن آنها استفاده کنید.همه کاری که باید انجام دهید این است که یک سوراخ در پایین کیسه ایجاد کنید بارخت اویز لباس را از سوراخ بیرون بکشید.عملیات شما به پایان رسید!
کیسه های خالی مهروموم شده کاربرد بیشتری دارند چون می توانند لباس های بیشتری را نگه دارند.از آنجا که هوا ازاین کیسه ها خارج می شود،کیسه ها می توانند کوچکتر شوند و فضای کمتری را اشغال کنند.
استفاده از این کیسه هابه ویژه برای لباس های خارج از فصل مفید است،زیرامی توانید آنهارا مستقیمادر جایی دور از دسترس(انباری)درخانه ی جدیدتان بگذارید.
یک خبر غم انگیز در مورد کیسه های زباله ووکیوم:
این کیسه ها بهراحتی پاره می شوند ودر برابر آسیب زیاد مقاوم نیستند.
آنها لغزنده(لیز)هستند،یعنی اینکه روی هم قرار نمیگیرند.

5.پوشاندن لباس باپلاستیک یا ورق
روکش های پلاستیکی درست مثل کیسه های زباله هستند
اما دارای مزایای زیر هستند:
این پلاستیک ها لغزنده نیستند.
آنها را می توانید کاملا روی لباس های آویزان بکشید.
آنها را می توان برای حفظ لباس در کمد استفاده کرد.
پلاستیک هارا میتوانید روی هرمقدار لباسی که میخواهید بکشید.
ورقهانیز می توانند به همان شیوه مورد استفاده قرار گیرند،اما اکثرا مزایای مشابهی را ارائه نمی دهند.با این حال،استفاده از ورق برای پوشاندن لباس،یک راه آسان برای بسته بندی است. ورقها به آسانی حمل میشوند و لغزنده نیستند.
برای استفاده از این روش،یک ورق روی تختتان بگذاریدو یک لایه لباس را روی آن قرار دهید. کارتان رابا مواردی بزرگتر شروع کنید و بعد موارد کوچکتر را بگذارید.سپس گوشه های ورق رادر اطراف لباس محکم ببندید.

6.پیچیدن لباسها دور لوازم شکستنی
از دیگر نکات این است که می توانید از لباس های خود برای پوشاندن اشیاء شکننده مانند عینک ها و ظروف استفاده کنید.با اینکار میتوانید هزینه بسته بندی با پلاستیک حبابی راحذف کنید.برای راحتی بیشتر میتوانیدبرای پوشاندن ظروف شیشه ای وپایه دار از جوراب های ساق بلند تمیز استفاده کنید.
ما می گوییم لباس های قدیمیتان را دور بیاندازید،امامی توانید وسایل شکستنی خود را در لباس هایی که قصد داشتید دور بیاندازید بپیچانید.لباس هایی را انتخاب کنید که با اندازه و شکل وسیله ی مورد نظرتان متناسب باشد.وسیله های بلند(دراز) به خوبی در شلوار جا میگیرند.
ظروفی که مسطح هستند و صفحات گسترده دارند را میتوانید با پیراهن بپوشانید.همچنین می توانید بین لوازم را بالایه های اضافه ی لباس پر کنید.

7. استفاده از جعبه های معمولی
اگربه بسته بندی لوازمتان فکر می کنید می توانیداز جعبه های مقوایی معمولی استفاده کنید، اماباید مطمئن شوید که محتویات جعبه ها به درستی برچسب گذاری شوند.هر برچسب باید شامل موارد زیر باشد:
فصل.
اندازه.
نوع لباس (کت، ژاکت، جوراب و غیره).
اینکه لباس متعلق به چه کسی است؟
جعبه باید درخانه ی جدید به کدام اتاق برود.
برچسبهای خود را با نوار چسب شفاف پوشانید.تا در صورتی که در روز اسباب کشی شما باران ببارد، برچسب ها آسیب نبینند.برچسب ها را باماژیک تیره بنویسید تا جوهر در حین باربری پاک نشود.
عیب این روش این است که ممکن است لباسها چروک شوند.برای اینکه لباسها تمیز بمانند وخیس نشوند میتوانید اطراف کارتن رابا پلاستیک یا کاغذ بپوشانید.
مطمئن شوید که از جعبه های بزرگتر از 12×12 اینچ استفاده نکنید زیرا لباس ها می توانندوزن زیادی داشته باشند.اگر جعبه هابیش از حد بزرگ باشند،ممکن است از پایین پاره شوند ولباس هابیرون بریزند و حمل آنها سخت شود. لباسها را درجعبه زیاد فشرده نکنید و زمانی که جعبه پر شد از جعبه ی جدید استفاده کنید.

8.کفش ها را جدا از لباسهایتان بسته بندی کنید
شما میتوانید برای جلوگیری از کثیف شدن لباسهایتان،کفش هارا درجعبه ی دیگری بسته بندی کنید.اگر هنوز جعبه های کفش را دارید میتوانید از انها برای بسته بندی کفشهایتان استفاده کنید. همچنین می توانید جعبه های کفش رادر جعبه ی بزرگتری بپیچید.اگر جعبه ی کفش نداشته باشید، میتوانید کفش ها را با جوراب یا کاغذ بپوشانید تا در فضاهای خالی جعبه جابجا نشوند.اینکار میتواند از خرابکاری جلوگیری کند و همچنین می توانید از جایی که کفش اشغال را صرفه جویی کنید و چیز دیگری را جایگزین کفش هایتان کنید.

نکات بیشتر برای بسته بندی لباس هایتان به کمک باربری شرق تهران

چند مورد دیگر وجود دارد که هنگام بسته بندی لباسهایتان باید بخاطر داشته باشید تا هنگام اسباب کشی از اسیب رسیدن به لباسها جلوگیری شود:
جواهرات رادر لباس هایتان نگذارید.اینکار یک ریسک بزرگ و سخت است.
زمانیکه لباسهارا بسته بندی میکنید مطمئن شوید که تمیز و خشک هستند.لباس های کثیف یا مرطوب می تواند در طی اسباب کشی روی لباسهای دیگر لکه بیاندازد و انهارا کثیف کند.
برای لباس های ظریف وحساس،آنها را باکتان یا لایه های حوله کاغذی از بقیه ی لباسها جداکنید.
کلاه را در جعبه های بزرگ و جداگانه بگذارید تا خم یاخراب نشوند.
همیشه لوازم سنگین را در پایین جعبه ها ولوازم سبک تر را بالای جعبه ها قرار دهید.

اگر میخواهیدلباس هارا برای مدت طولانی بسته بندی کنید مثل لباس های خارج از فصل،مواد دافع حشرات راروی انها اسپری کنید.اینکار باعث می شود که مورچه ها و عنکبوت ها از لباسها دور بمانند و نتوانند به انها اسیب برسانند.
باتمام تلاش شما،اگر هنوز جعبه های سنگین دارید بهتر است تعداد جعبه هارا دوبرابر کنید و لباسهای کمی درهرجعبه بگذارید تا از بیرون ریختن لباسها در طول اسباب کشی جلوگیری کنید.