/ / بلاگ
باربری شرق تهران

بسته بندی یکی از موارد مهم در اسباب کشی است.
بسته بسته بندی بخشی جدایی ناپذیر از هر اسباب کشی است،چون مطمئنامی خواهید دارایی های ارزشمندتان را به خانه ی جدید منتقل کنید. سالم نگه داشتن اموالتان فقط از طریق مراقبت و حفاظت کامل امکان پذیر است.هنگام جابجایی حتما لوازمتان باید چندمرحله را طی کنند تا درنهایت درون کامیون قرار بگیرد تا به خانه ی جدید منتقل شود.
بسته بندی لوازم مهمترین وحساس ترین کاریست که هنگام اسباب کشی باید انجام شود،چرا؟بسیار ساده است:بسته بندی لوازم برای اسباب کشی چندین روز طول میکشد و نیاز به تلاش زیادی دارد.

اگر تصمیم گرفتید لوازمتان را به تنهایی بسته بندی کنید،پس باید برای این سوال یک پاسخ فوری پیدا کنید:«بسته بندی را چه زمانی شروع کنم؟».بعضی اوقات بسته بندی برای اسباب کشی ممکن است گیج کننده باشد،بنابراین در این مقاله اطلاعات ارزشمندی در مورد چگونگی بسته بندی لوازم درهنگام اسباب کشی رابا شما به اشتراک میگذاریم.
قبل از بسته بندی اولین لوازم خود چه کاری باید انجام دهید.
برای بسته بندی لوازمتان اماده اید؟بله؟ممکن است فکر کنید که برای شروع بسته بندی اماده اید و میتوانید به راحتی این وظیفه را برعهده بگیرید،امابهتر است بدانید که واقعا امادگی انجام اینکار را ندارید و قبل از اینکه سه مرحله را یکی پس از دیگری انجام ندهید نمیتوانید این مسئولیت را به پایان برسانید.

دانستن اینکه چه لوازمی را باید برای اسباب کشی بسته بندی کنید ضروری است،اما آیا از دارایی های خود لیست تهیه کرده اید و لوازمتان راطبقه بندی کرده اید؟
فهرست کالاهای منزل شما
شما نمیتوانید لوازم خودرا بدون مرتب کردن و طبقه بندی بسته بندی کنید.باانجام اینکار میتوانید از پرهزینه ترین بسته بندی عمرتان جلوگیری کنید.
یک ورق بردارید و به تک تک اتاق هابروید و از موجودی لوازمتان یک لیست تهیه کنید.روی ورق فقط یک فهرست دقیق از همه ی لوازمی که دارید بنویسید.

آیا به این فکر نمیکنید که در طول سالها چقد وسیله جمع کرده اید؟همانطور که لوازم خانه یا آپارتمان خود را در فهرست نوشته اید،همین فهرست هابه شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که برای هروسیله چه کاری انجام دهید.به اثاثیه و مبلمان توجه ویژه ای داشته باشید زیرا هم سخت بسته بندی میشود و هم قیمت بالایی دارد و موقع حمل ونقل بیشتر مراقبت میخواهد.
فهرست حمل ونقل: هنگام رفتن به خانه چه کاری باید انجام دهید

تعداد اقلامی که میخواهید منتقل کنید راکاهش دهید
حالا که امار بسیار دقیق تری از تعداد لوازم موجود در منزلتان دارید،وقت ان است که هرکاری در توانتان است انجام دهید تا این تعداد به حداقل ممکن کاهش یابد.
لوازم را براساس نوع انها طبقه بندی کنید و برابسته بندی کنار بگذاریداین تنها برنامه ریزی شما برای رفتن به خانه ی جدید است.

فهرست لوازم انبار خانه ی قبلی خود را برای بسته بندی اماده کنید.
با انجام این کار از چند نظر برنده خواهید بود: پول.انتخاب باشماست!اما هرچه بیشتر وسیله برداید تا به خانه ی جدید ببرید وزن انها بالاتر خواهد رفت.والبته،هرینه ی حمل ونقل بیشتر میشود. خلاصه، هر آیتمی انتخاب می کنید تا بسته بندی کرده و به خانه ی جدید ببرید پول بیشتری را از جیبتان کم میکند(مخصوصاوسایل سنگین تر مثل مبلمان و لوازم خانگی).
زمان.اگر لوازم کمتری برای جابجایی داشته باشید درنتیجه زمان کمتری هم صرف بسته بندی میکنید.آیا زمان زیادی را صرف بسته بندی لوازم کیسه بوکس میکنید درحالیکه مطمئن نیستید در خانه ی جدید جایی برای انها باشد؟نه اینکار عاقلانه نیست.

هنگام اسباب کشی چگونه لوازم را بسته بندی کنید
برای بسته بندی مواد مناسبی بگیرید
قبل از همه چیز،بایدیاد بگیرید که چگونه لوازم را به بهترین شکل بسته بندی کنید.اکنون لیست لوازم موجود در خانه ی فعلی خودرا نوشته اید و لوازم اضافی و بی فایده را از رده خارج کرده اید.
برای اینکه عملیات بسته بندی خوب و بدون مشکل پیش برود،اول باید مطمئن شوید که همه ی لوازم مورد نیاز برای بسته بندی را دارید.اگر همه ی لوازم مورد نیاز را نداشته باشید ممکن است در نقطه ی اوج بسته بندی مجبور شوید کارتان را برای پیداکردن جعبه های مقوایی،پلاستیک حبابی یا کاغذ بسته بندی رها کنید و که دراینصورت زمان زیادی را از دست خواهید داد.
جعبه های رایگان برای اسباب کشی؟صبر کن،از کجا میتوانیم این جعبه هارا بگیریم؟
هنگام بسته بندی اول باید از کدام اتاق شروع کنید؟
برای درک بهتر پاسخ این سوال مهم،بهتر است نگاهی به دو دستورالعمل بسته بندی به ظاهر جداگانه اما در عین حال نزدیک بهم بیاندازید.

اتاقی که کمتر استفاده میشود،منطق پشت این راهبرد این است که با شروع کار بسته بندی از اتاق هایی که از آنها کمترین استفاده را میکنید;هنوز شباهتی به زندگی عادی روزانه در اتاق هایی که بیشتراستفاده می کنید،خواهید داشت.اینکار برای خودتان مهم است،اینکار برای تست سلامت روانی خودتان درطول پروژه ی سخت بسته بندی بهتر است.در ابتدای کار،نباید اطراف جعبه های مقوایی بخوابید،لوازم اتاق خواب را معمولا باید آخر از همه جمع و بسته بندی کنید.

سخت ترین اتاق برای بسته بندی،اصل دوم بسته بندی می گوید که باید بسته بندی را از سخت ترین اتاق ها شروع کنید;چون ابتدای کار هنوز خسته و مضطرب نیستید.با توجه به اینکه هرروز که میگذرد انرژی و اشتیاق شما تقلیل میابد،به راحتی میتوانید بسته بندی را از جاهایی که نسبتا اسان است شروع کنید.به عنوان مثال،بسته بندی ابزار مختلف گاراژ میتواند به شما ثابت کند که یک چالش بسیار بزرگتر نسبت به بسته بندی تختخواب(تخت،تشک، پتو و روکش تشک) است.
چگونه هنگام اسباب کشی لوازم را به سرعت بسته بندی کنید
بسته بندی برای اسباب کشی را از کجا شروع کنید؟دوراهنمایی بالاراهنگام بسته بندی به یاد داشته باشید،تا به سوالات بیشتری پاسخ دهیم:

گاراژ،زیرزمین، اتاق زیر شیروانی و گنجه.اینکه انبارها باید اولین مناطقی باشند که مرتب میشوند و وسایل انها بسته بندی شود درست است.این انبار ها معمولا لوازمی را شامل میشوند که ممکن است فراموش کرده باشید.احتمالا با دیدن وسایلی که طی سالهای زیاد در انبار ذخیره کرده اید شگفت زده خواهید شد…به همین دلیل است که باید اول از انجا شروع کنید.دلیل واقعی انتخاب انباری ها برای شروع پروژه ی بسته بندی این است که این مکان هابرای همیشه طبقه بندی و بسته بندی میشوند،واگربرای اخرین بار تصمیم به ترک آنها بگیرید،ممکن است هیچوقت فرصتی پیش نیاید که دوباره به انجا برگردید.
اتاق های خالی (اضافه).اگر در یک خانه بزرگ زندگی می کنیدکه اتاق های اضافه داردکه استفاده نمیکنید-به عنوان مثال،اتاق های مهمان که اکثرا خالی میمانند-این اتاق های اضافی باید در نوبت بعدی بسته بندی قرار بگیرند.خبر خوب این است که لوازم این اتاق ها به راحتی جمع و بسته بندی میشوند،مگر اینکه آنها را به انباری تبدیل کرده باشید

آشپزخانه.آشپزخانه قسمت واقعا سخت ودشوار بسته بندی است; به سه دلیل:
1)آشپزخانه ها لوازم زیادی دارد که بیشتر انها بزرگ و سنگین هستند
2)لوازم بسیار شکننده ای در اشپزخانه هاوجود دارد مثل انواع از ظروف، وسایل آشپزی، و غیره که در یک لحظه ممکن است بشکند.
3) اکثر وسایل آشپزخانه در جعبه ها، کمد ها و کابینت ها پنهان است.
اتاق نشیمن.احتمالا تمایل زیادی دارید که بیشتر در اتاق نشیمن وقت بگذرانید و لوازم ان را دیرتر بسته بندی کنید،اما دیر یا زود نوبت به آن اتاق نیز میرسد.می توانید سعی کنید که اتاق نشیمن را اخر از همه جمع کنید و تا انجا که میتوانید بسته بندی ان را به تعویق بیاندازید،اما به یاد داشته باشید که توصیه نمی شود آخرین اتاق که لوازم ان جمع میشود اتاق نشیمن باشد،اخرین جاهایی که لوازمش را بسته بندی میکنید باید حمام و اتاق خواب باشد.بنابراین،هنگام بسته بندی لوازم اتاق نشیمن،با دوچالش بزرگ روبرو میشوید،قطعات بزرگ اثاثیه مثل مبلمان،صندلی ها،کمدها،کتابخانه و دستگاه های الکترونیکی ظریف مثل تلویزیون،ضبط صوت، کامپیوترها و … خواهد بود.

اتاق خواب.حالا که می دانید اولین اتاق برای بسته بندی کدام است،اجازه دهید درمورد اخرین لحظات اسباب کشی چند کلمه بگوئیم.بدون تردید،در حالیکه مشغول بسته بندی و اماده کردن مقدمات برای اسباب کشی هستید هم به خواب و استراحت نیاز دارید،بنابراین اتاق خواب و حمام باید کنار گذاشته شود تاآخر از همه جمع و بسته بندی شود.برای بسته بندی لوازم اتاق خواب باید نگران دومورد باشید:اثاثیه ی بزرگ و سنگین اتاق و لباس ها.
حمام.حمام باید اخرین جایی باشد که لوازمش را بسته بندی میکنید ودلیل ان بسیار ساده است شما همیشه بصورت روزانه نیاز به حمام دارید.زمان هم باید درست باشد -لوازم حمام را در اخرین لحظه و در حالی که کارگران خدماتی شرکت باربری شرق تهران منتظرند تا لوازم را منتقل کنند نباید بسته بندی کنید و به دلایلی که گفته شد هم نباید خیلی زود لوازم را بسته بندی کنید.به عنوان یک قاعده ی کلی،حمام را روز یا شب قبل از روز اسباب کشی بسته بندی کنید که کاربردی هم باشد.
چگونه بسته بندی برای اسباب کشی را مانند حرفه ای ها انجام دهید
چه چیزهایی را برای اولین بار هنگام اسباب کشی بسته بندی کنید

رویکرد اتاق به اتاق که در بالا توضیح داده شده کمک میکند که کل لوازم خانه را در یک روش کارآمد و ظریف بسته بندی کنید.تازمانی که وقت کافی برای بسته بندی دارید و زمان زیادی به اسباب کشی مانده است،باید اینکار را که دشوار و وقت گیر است به سادگی مدیریت کنید.

چه مواردی راهنگام اسباب کشی باید اول بسته بندی کنید؟لوازم غیر ضروری
احتمالا همیشه علاقه مند هستید که بفهمید چه چیزهایی راباید برای اولین بار بسته بندی کنید. برای اسباب کشی های اضطراری اینکه بدانید چه چیزهایی را اول باید بسته بندی کنید مهم است فهمیدن این مورد وقت کمتری را از شما میگیرد. این یک مسئله مهم است چون می تواند از هرگونه وقفه غیر ضروری جلوگیری کند. ” اینکار را فردا انجام میدهم.” یک روش خطرناک برای رسیدگی به کار بسته بندی است که می تواند کارتان راسخت کند چون ممکن است روز اسباب کشی از انچه که تصور میکنید زودتر فرا برسد.
هنگام تلاش برای کشف اولین و مهمترین وسیله ای که باید بسته بندی کنید،بهترین راه برای شروع کار بسته بندی.پیش بسته بندی است.پیش بسته بندی استراتژی موثری برای بسته بندی است که همه چیز را بسته بندی میکند با اولویت لوازمی که نمیخواهید.به این ترتیب،با استفاده از وسایل روزمره خود،به راحتی می توانید با دارایی های زیادی که در حال حاضر بسته بندی شده اند،آماده باشید تابا وسیله ی نقلیه ی خود به خانه ی جدید بروید.

بنابراین،اولین کارهایی که هنگام بسته بندی باید انجام دهید چیست؟تمرکز روی لوازم غیر ضروری که در خانه وجود دارد.
اثار هنری.همه ی قاب عکس ها، نقاشی و عکس ها، سوغاتی ها،دکوراسیون تعطیلات،گلدان ها و سایر لوازم تزئینی که در خانه یا آپارتمان وجود دارد را بسته بندی کنید.خانه ی شما بدون این آثار هنری مثل همیشه نخواهد بود،اما روز اسباب کشی به زودی به فرا میرسد،بنابراین نیاز نیست که احساساتی شوید.

لوازم کلکسیونی.تمام اقلامی را که می توان در زیر سقف خود یافت،بسته بندی کنید.آلبوم های عکس، مجموعه ی سکه ها،مجموعه های مدلسازی،چهره های عمل …شما زمان زیادی را برای تماشای آنها در خانه جدید خواهید داشت.

کتابها و مجلات.آیا فکر میکنید با وجود این همه هیاهو و هرج و مرج در اطرافتان وقت دارید که بنشینید و کتاب مورد علاقتان را مطالعه کنید؟ صندوق های محکم و کوچک (به یاد داشته باشید که صندوق باید حتما کوچک باشد چون کتاب ها سنگین هستند)پیداکنیدو شروع به بسته بندی کتابها کنید تا برای اسباب کشی اماده باشند.اگر یک چمدان چرخ دار داشته باشید میتوانید برای منتقل کردن کتابها از ان استفاده کنید.

لباس و کفش.هنگام اسباب کشی باید لباس و کفش را اول بسته بندی کنید؟یکی از لوازمی که باید خیلی زود بسته بندی کنید لباس ها و کفش هایی است که تا روز اسباب کشی استفاده نمیکنید،مثل لباس های خارج از فصل که حتی اگر بخواهید نمیتوانید بپوشید از جمله لباسهای زمستانی زمانی که اسباب کشی در فصل تابستان است.
جواهرات.شما که نمیخواهید در روز اسباب کشی از جواهرات استفاده کنید.باید از زیورالات گرانبهای خود بیشتر از سایر لوازم مراقبت کنید تا خسارت و ضرر مالی متحمل نشوید.بنابراین بهتر است جواهرات را خیلی زود بسته بندی کنید و درجعبه ی مشخصی همراه خود حمل کنید تا از ضربه زدن و گم شدن ان جلوگیری کنید.

ظروف آشپزخانه.آشپزخانه شما باید بیشترین لوازم خانه را داشته باشد.بنابراین،ایده خوبی است که لوازم اضافه ی آشپزخانه را از قبل بسته بندی کنید.همچنین،بهتر است به این بهانه و بابسته بندی لوازم اضافه زندگی خودرا ساده تر برگزار کنید.
به طور کلی،وسایل اضافه ی منزلتان دقیقا همان چیزهایی هستند که باید اول از همه بسته بندی و اماده ی انتقال شوند فقط برای اینکه خانه راخلوت تر کنید و گیج نشوید بهتر است لوازمی که تکراری است را زودتر بسته بندی کنید. آنچه که باید هنگام اسباب کشی بسته بندی کنید،جعبه ی لوازم ضروری،جعبه لوازم جانبی یا جعبه لوازم اولیه است.

ما در باربری شرق تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.